Heading Franco

Ścieżki nawigacji

„Franco Buzzi Stypendium Upamiętniające”

Dla uczczenia pamięci Franco Buzzi, firma opracowała inicjatywę, która mogłaby odzwierciedlać to, co Franco kochał: po pierwsze firmę, której poświęcił swoje życie; po drugie, błyskotliwych młodych ludzi, którzy mogliby stanowić przyszłe uzupełnienie dla firmy; po trzecie, ale nie mniej ważne, USA.

Inicjatywa ta chce dać młodym i zdeterminowanym ludziom możliwość zrobienia skoku naprzód w ich życiu zawodowym, możliwość, która otworzy ich na nowe możliwości i przygotuje do nowych wyzwań. Sam Franco, w wieku 22 lat - prekursor jak na tamte czasy - otrzymał stypendium prestiżowego Fulbright Student Program na studia w USA.

Dlatego też Buzzi Unicem postanowiło przyznawać co roku dwa stypendia, które zapewnią wyjątkową możliwość uczestniczenia w programie Master in Business and Administration na jednym z następujących najlepszych uniwersytetów w USA:

- McCombs School of Business - University of Texas w Austin, TX;
- Smeal College of Business - Penn State University, PA;
- Kelley School of Business - Indiana University, Bloomington;
- College of Business and Economics - Lehigh University, PA.

Taka szansa stoi przed synami i córkami naszych pracowników (i byłych pracowników) ze wszystkich krajów grupy, a także dla uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią w Casale Monferrato. Wybrane programy są 2-letnimi, pełnowymiarowymi MBA (z wyjątkiem Lehigh University, który jest 1-letnim MBA), które Buzzi Unicem w pełni sfinansuje, pokrywając nie tylko czesne i opłaty, ale także standardowe koszty dodatkowe, takie jak podróż, ubezpieczenie i koszty utrzymania.

Kandydaci muszą spełniać wymagania określone przez kryteria przyjęć do Szkoły Biznesu, dotyczące wieku, tytułu licencjata, doświadczenia zawodowego, znajomości języka angielskiego i umiejętności analitycznych. Wniosek o przyznanie stypendium można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, na stronie internetowej szkoły. Po zakończeniu fazy selekcji, studenci będą uczestniczyć w programie MBA zgodnie z harmonogramem uczelni.

Przejrzystość i merytokracja są dla nas kluczowe, dlatego Buzzi Unicem nie może w żaden sposób ingerować w proces oceny i selekcji, który będzie w pełni zarządzany przez każdą z uczelni.  
Jako firma jesteśmy dumni, że możemy uruchomić ten projekt. Wiemy na pewno, że może to być szansa na zmianę dla ludzi skupionych i zaangażowanych. I lubimy myśleć o Franco jako o ważnej części tego procesu rozwoju.

Buzzi Unicem zaprasza wszystkich zainteresowanych i spełniających wymagania do zapoznania się z poniższym plikiem PDF, aby dowiedzieć się więcej o tej inicjatywie.