Heading Franco

Ścieżki nawigacji

Stypendium imienia Franco Buzziego („Franco Buzzi Memorial” Scholarship)

Franco Buzzi - były wiceprezes grupy i jeden z głównych architektów niezwykłego rozwoju firmy, która przekształciła się z podmiotu prywatnego w spółkę notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, a następnie rozpoczęła krajową i międzynarodową ekspansję - zmarł w 2011 roku.

Stypendium imienia Franco Buzziego („Franco Buzzi Memorial” Scholarship) to inicjatywa, którą stworzyliśmy dla podkreślenia tego, co było dla niego najważniejsze: po pierwsze, firma, której poświęcił swoje życie; po drugie, młodzi ludzie, którzy w przyszłości będą stanowić siłę napędową tej firmy; i wreszcie, co nie mniej ważne, Stany Zjednoczone.

Dzięki temu stypendium chcielibyśmy zaoferować zmotywowanym młodym ludziom możliwość zrobienia kroku naprzód w ich życiu zawodowym, szansę, która może otworzyć nowe możliwości i przygotować ich na nowe wyzwania. Mając 22 lata i będąc wówczas pionierem, Franco sam zdobył stypendium prestiżowego programu Fulbrighta na studia w USA.

Dlatego Buzzi SpA zdecydowała się przyznać każdego roku dwa stypendia dające wyjątkową możliwość uczestnictwa w programie studiów magisterskich (Master’s) na jednym z najlepszych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, oraz pokrywające czesne, a także standardowe koszty dodatkowe, takie jak podróż, ubezpieczenie i koszty utrzymania.

Z dumą wspieramy tę inicjatywę, ponieważ wiemy, że będzie ona stanowić znaczącą szansę w rozwoju osobistym i zawodowym zasługujących na wyróżnienie, żądnych wiedzy i zmotywowanych młodych ludzi.

I chcemy wierzyć, że Franco jest również częścią tego procesu rozwoju.

 

Oferta edukacyjna

Programy Master of Business Administration (MBA)

  • McCombs School of Business – University of Texas
  • Smeal College of Business - Penn State University, Pensylwania
  • Kelley School of Business - Indiana University (Bloomington, Indiana)
  • College of Business and Economics – Lehigh University, Pensylwania
     

Inne dostępne studia magisterskie (Masters)

  • Engineering Management (Inżynieria Zarządzania) – University of Texas (Austin, Teksas)
  • Chemical Engineering (Inżynieria Chemiczna) - Penn State University (State College, Pensylwania)
  • Corporate Finance (Finanse Przedsiębiorstw) - Penn State University (State College, Pensylwania)
  • Environmental Engineering (Inżynieria środowiska) - Lehigh University (Bethlehem, Pensylwania)

 

Kto się kwalifikuje?

Ta możliwość jest skierowana do dzieci naszych pracowników (i byłych pracowników) ze wszystkich krajów, w których działa nasza grupa, a także do uczniów, którzy ukończyli szkołę średnią w Casale Monferrato.

Kandydaci muszą spełniać wymagania rekrutacyjne ustanowione przez każdą uczelnię w odniesieniu do wieku, kwalifikacji edukacyjnych, doświadczenia zawodowego, znajomości języka angielskiego i umiejętności analitycznych.

Przejrzystość i merytokracja są podstawowymi wartościami dla Buzzi SpA, dlatego nie możemy w żaden sposób wpływać na proces oceny i selekcji, za który w całości odpowiada każda uczelnia.

Więcej informacji można znaleźć w załączonym dokumencie.