Heading o firmie

Ścieżki nawigacji

Relacje z pracownikami

Jesteśmy pracodawcą, który buduje ze swoimi pracownikami długoterminowe relacje. Społeczna odpowiedzialność naszej firmy jest wynikiem przyjętej strategii. Zaangażowanie społeczne wynika z naszego poczucia odpowiedzialności i jest mocno zakorzenione w wartościach naszej firmy. Niezwykle ważną dla nas kwestią jest zdrowie naszych pracowników, ich poczucie bezpieczeństwa zarówno w wymiarze zdrowotnym jak i materialnym, komfort a co za tym idzie - satysfakcja czerpana z pracy w Dyckerhoff Polska.

Kalendarium wydarzeń


Światowy dzień zdrowia i bezpieczeństwa w pracy. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia i Bezpieczeństwa w Pracy, Buzzi i Dyckerhoff podkreśliły swoje zobowiązanie do zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy dla każdego pracownika. Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są istotne i stanowią fundament wszystkich działań.


Święto Kobiet w Dyckerhoff Polska! Firma świętowała Dzień Kobiet, podkreślając siłę, determinację i nieoceniony wkład kobiet. Świętowanie obejmowało wręczenie kwiatów, słodkich upominków i niespodzianek dla wszystkich kobiet w Dyckerhoff Polska.


Pracownicy firmy wykazali imponujące zaangażowanie podczas Akcji Szlachetnej Paczki. Liczne osoby wzięły udział w zrzutce, a hojność podczas zakupów na potrzeby akcji przerosła oczekiwania, tworząc bogate zapasy, które pomogą stworzyć świąteczną atmosferę dla wybranej rodziny. Pracownicy nie tylko zakupili prezenty, lecz także zaangażowali się w praktyczne wsparcie, pakując prezenty z ogromnym zaangażowaniem i sercem. Ich gotowość dostarczenia paczek do magazynu z kolei zapewniła, że cenne prezenty trafią bezpośrednio do rodziny, która tej pomocy potrzebuje.


Tak jak w poprzednich latach, również w tym sezonie kontynuujemy działania zapobiegające zakażeniom wirusem grypy. Firma Dyckerhoff Polska zdecydowała się pokryć koszty szczepień przeciw grypie dla wszystkich zainteresowanych pracowników. Warto zaznaczyć, że tegoroczna inicjatywa cieszyła się również znacznym zainteresowaniem ze strony personelu.


Dziś obchodzimy Dzień Kobiet! Wszystkie kobiety w Dyckerhoff Polska otrzymały kwiaty i upominki z okazji Dnia Kobiet, jednakże nie tylko w tym dniu, lecz każdego dnia doceniamy ich obecność.


"Szlachetna Paczka" w Dyckerhoff Polska - Zorganizowaliśmy również „Szlachetną Paczkę” dla jednej wybranej rodziny. W tym roku wsparliśmy samotną matkę wychowującą trójkę dzieci.


Profilaktyka przeciw wirusowi grypy – po zniesieniu stanu epidemii Covid-19, wznowiliśmy profilaktykę przeciw wirusowi grypy. Dyckerhoff Polska sfinansował wszystkim chętnym pracownikom szczepienie przeciw grypie. Zainteresowanie akcją było bardzo duże.


Nasi pracownicy pomagają Ukrainie - Pracownicy niosą pomoc - wstrząsające wydarzenia w Ukrainie poruszyły naszych pracowników. Natychmiast okazali pomoc i wsparcie kupując m.in. żywność, środki higieniczne, artykuły medyczne oraz koce, wodę i środki dezynfekujące.


Bookcrossing w Dyckerhoff Polska - Bookcrossing w Dyckerhoff - W Dniu Księgarza, obchodzonym 13 grudnia, wdrożyliśmy w firmie ideę nieodpłatnego przekazywania książek. Nasi Pracownicy posiadający w domu książki, które już przeczytali i chcieliby puścić je w obieg nadając im drugie życie, mogą je przynieść, a w zamian wybrać dla siebie książkę z nowo stworzonych zasobów. Chcemy tą inicjatywą mocniej spopularyzować czytelnictwo w firmie i wypromować naszą bibliotekę firmową, a jednocześnie dzielić się z innymi radością czytania.


Wzorem lat ubiegłych kontynuujemy profilaktykę przeciw wirusowi grypy. Dyckerhoff Polska sfinansował wszystkim chętnym pracownikom szczepienie przeciw grypie. Warto nadmienić, że zainteresowanie tegoroczną akcją było bardzo duże.


Firmowa biblioteka już działa - Otwarcie biblioteki firmowej – Wysiłkiem wielu osób, dzięki ich pasji i zaangażowaniu zmaterializowała się inicjatywa powstania Zakładowej Biblioteki. Na początek dostępnych jest ponad siedemdziesiąt pozycji książkowych oraz kilkanaście czasopism zarówno po polsku jak i w języku angielskim. Mamy nadzieje, że zbiory szybko się będą powiększać i zyskamy grono wiernych czytelników. Uważamy, że mimo zdygitalizowanego świata, który nas otacza, kontakt z książką, jak i ciekawym magazynem ma swój urok i przysparza niepowtarzalnych wartości dla czytelnika. Jak powiedział Ozymandias: „Biblioteka to skarbnica lekarstw duszy”. Biblioteka mieści się w biurowcu w Nowinach, ale publikacje można zamówić również z dostawą do wszystkich zakładów Dyckerhoff Polska w kraju.


Certyfikat bezpieczeństwa pracy dla Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. - Promowanie ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego pracowników. Przejawem tego działania jest m.in. certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy ISO 45001:2018, który jest widocznym sygnałem zarówno dla naszych pracowników i otoczenia zewnętrznego, że jesteśmy w pełni zaangażowani w proces kompleksowej polityki bezpieczeństwa i higieny pracy, prowadzącej do bezpiecznego środowiska pracy oraz eliminacji czynników uciążliwych dla zdrowia. Warto zauważyć, że to kolejny certyfikat ISO związany z systemem zarządzania, jaki posiada firma. Dyckerhoff Polska od lat dba o zapewnienie jak najlepszych warunków pracy, działa na rzecz ochrony środowiska oraz poprawia jakość na każdym etapie swojej działalności.


Pracowniczy Plan Kapitałowy (PPK). Dyckerhoff Polska zwiększa wpłaty na PPK, leżące po stronie Pracodawcy. Jesteśmy przekonani, że wspólne budowanie oszczędności na przyszłą emeryturę, pozytywnie wpłynie na poczucie bezpieczeństwa naszych pracowników i ułatwi postrzeganie Dyckerhoff Polska jako firmy społecznie odpowiedzialnej oraz jako stabilnego i atrakcyjnego pracodawcę.

Dyckerhoff Polska jest pierwszym pracodawcą w Polsce, który korzystając z systemu SAP Payroll dokonał wpłat do PPK. To nasi pracownicy sprawdzili, zweryfikowali, zgłosili uwagi i poprawki, które wykorzystają wszyscy pozostali pracodawcy w Polsce pracujący w środowisku SAP. SAP Polska przekazał nam gratulacje i podziękowania za wsparcie w przygotowaniu platformy SAP do naliczeń PPK.”


Kontynuowanie profilaktyki przeciw wirusowi grypy. Zadowoleni z zainteresowania zeszłorocznym programem zwalczania grypy, postanowiliśmy kontynuować szczepienie profilaktyczne pracowników. Warto dodać, że sfinansowaliśmy szczepienie jedną z najlepszych na rynku szczepionek.


Prywatna opieka medyczna dla pracowników Dyckerhoff Polska. Jako społecznie odpowiedzialny pracodawca, ważnym dla nas krokiem było wprowadzenie prywatnej opieki medycznej dla wszystkich pracowników. Firma ma świadomość, że każdy pracownik objęty jest standardowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Dyckerhoff Polska traktuje pracowników jako największy kapitał, dlatego podjęliśmy decyzję o tak poważnej inwestycji, jak zapewnienie dodatkowej opieki medycznej. Priorytetem było, aby każdy pracownik miał dostęp do komfortowej, dostępnej od ręki prywatnej opieki medycznej na najwyższym poziomie.


Szczepienie profilaktyczne przeciw grypie - Firma zainspirowana Ogólnopolskim Programem Zwalczania Grypy postanowiła zapewnić swoim pracownikom możliwość skorzystania ze szczepień profilaktycznych. Dyckerhoff Polska w trosce o zdrowie swoich pracowników, jako społecznie odpowiedzialny pracodawca, sfinansował wszystkim zainteresowanym pracownikom szczepienie ochronne zapobiegające zachorowaniu na grypę.


„Rak to Twój biznes” - Dyckerhoff Polska wspiera profilaktykę raka wśród kobiet - „Rak to Twój biznes” - Dyckerhoff Polska wspiera profilaktykę raka wśród kobiet. Edukatorzy onkologiczni odwiedzili zakład Dyckerhoff Polska w Nowinach, by porozmawiać z jego pracownicami o groźnych, choć uleczalnych chorobach i ich profilaktyce.