Ścieżki nawigacji

Uroczystość inaugurująca Świętokrzyską Grupę Przemysłową INDUSTRIA oraz II Spotkanie Centralnego Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich
05 lipca 2022

Uroczystość inaugurująca Świętokrzyską Grupę Przemysłową INDUSTRIA oraz II Spotkanie Centralnego Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich

Mirosław Majchrowicz, dyrektor zarządzający Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. uczestniczył w prezentacji innowacyjnego projektu, jakim była inauguracja Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria. Wyrastająca z prawie 150-letniej historii Kieleckich Marmurów i przemysłowych tradycji regionu świętokrzyskiego grupa ma plan, by inwestować w odnawialne źródła energii i zielony wodór. W najbliższych latach powstaną między innymi ogromne farmy fotowoltaiczne.

W skład Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria wchodzą: Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych, Industria Nawozy, Industria Logistyka, Industria Zielona Energia.

W drugiej części konferencji odbyło się II Spotkanie Klastra Wodorowego imienia Braci Łaszczyńskich. Istnienie Klastra zainaugurowano w listopadzie 2021 roku. Wówczas grupę stworzyło 26 podmiotów, we wtorek dołączyło kolejnych 20. - Wodór to nie paliwo przyszłości, to już się dzieje - mówił obecny na spotkaniu wiceminister klimatu i środowiska, Ireneusz Zyska. - Sześć dolin wodorowych, które powstały w zeszłym roku. Jestem ogromnie podekscytowany dlatego, że w Kielcach i całym regionie świętokrzyskim jest wielka szansa na to, żeby powstał silny ośrodek przemysłowy nawiązujący do centralnego okręgu przemysłowego - dodał wiceminister.