Ścieżki nawigacji

12 grudnia 2022

"Szlachetna Paczka" w Dyckerhoff Polska

Wzorem ubiegłego roku pracownicy Dyckerhoff Polska zaangażowali się w udział w projekcie „Szlachetna Paczka” organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich kluczowym potrzebom.

Pracownicy Dyckerhoff Polska zgodnie, w drodze głosowania, postanowili wesprzeć rodzinę, której historia niebywale poruszyła ich serca. Beneficjentami paczki została Pani Sylwia, samotna matka, która wychowuje troje sympatycznych dzieci: Patryka, Michała i Julię. Ostatni rok był dla tej rodziny bardzo trudny i przez to znalazła się ona w trudnej sytuacji finansowej. Pracownicy zjednoczyli się w słusznym celu, aby okazać wsparcie i pomoc dla dzielnej mamy.

Rodzina otrzymała wszystkie rzeczy, o które prosiła m.in.: zapasy żywności, środki czystości, węgiel, ubrania dla dzieci, oraz wymarzone upominki dla każdego członka. Zakup wskazanych przez rodzinę rzeczy pozwoli odłożyć jej pieniądze, które będą mogły być przeznaczone na inne konieczne wydatki.

Podczas Weekendu Cudów do rodziny trafiło 40 przepięknych paczek z najpotrzebniejszymi rzeczami.

Akcja Szlachetnej Paczki, zakończyła się pełnym sukcesem i co najważniejsze uśmiechem na twarzach „naszej” rodziny.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Zarząd i Kierownictwo spółki dziękuje wszystkim zaangażowanym pracowników za chęć niesienia pomocy, wpłacone pieniądze, przynoszone produkty  i poświęcony czas, który został włożony w przygotowanie paczek oraz ich zawiezienie do rodzin.