Ścieżki nawigacji

Dzień Bezpieczeństwa w Dyckerhoff Polska
02 czerwca 2023

Dzień Bezpieczeństwa w Dyckerhoff Polska

- Dziękuję naszym pracownikom za zaangażowanie w stałe podnoszenie bezpieczeństwa pracy w zakładzie i naszym interesariuszom, współpracującym firmom zewnętrznym, które także doskonalą swoje działania w zakresie BHP. Gratuluję serdecznie nagród i wyróżnień – powiedział Mirosław Majchrowicz, dyrektor zarządzający Dyckerhoff Polska sp. z o.o. podczas dorocznego spotkania w ramach Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się 2 czerwca w Nowinach.

Na spotkaniu z Zarządem i kierownictwem firmy rozstrzygnięto konkurs z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, przeznaczony dla firm podwykonawczych i zaprezentowano dobre praktyki spółki w tym zakresie.

Zwycięzcy konkursu zostali wybrani na podstawie oceny dokonanej przez pracowników Dyckerhoff Polska sp. z o.o. – kierowników projektów, przedstawicieli produkcji, utrzymania ruchu oraz służby BHP – według ustalonych kryteriów.

Jacek Starula, Kierownik Działu BHP zaprezentował dobre praktyki i inicjatywy BHP realizowane w Dyckerhoff Polska w zakresie doskonalenia prewencji wypadkowej, m.in. w zakresie kontroli dostępu podmiotów zewnętrznych, dostosowywania maszyn do standardów bezpieczeństwa, montażu systemów asekuracyjnych, czy modernizacji sali bhp.

Następnie przedstawiciele Zarządu: Dyrektor Zarządzający Dyckerhoff Polska – Mirosław Majchrowicz oraz Dyrektor Finansowy - Nataliia Pryimak, wręczyli wyróżnienia dla pracowników firmy oraz dla zwycięskich firm podwykonawczych i remontowych. Wśród nagrodzonych znaleźli się : Firma Usług Gospodarczych „Cros” Krzysztof Sałek , Silo-Trans Nowiny Sp. z o.o., P.P.H. Sawox Jan Wolak sp.j., KOBEX P.P.H.U. Grzegorz Nowakowski, HIGROMEX Łukasz Ciesek oraz SAN-TECH Zakład Usług Technicznych Jerzy Sanecki, a także ZUR MARBO Adam Mirowski, Beata Mirowska s.c., BIKO-SERWIS Sp. z o.o. Sp.k., PCO SERWIS sp. z o.o., Zakład Remontowo Budowlany Dariusz Giełżecki, Bilfingr Industrial Service Polska sp. z o.o., Zakład Mechaniki Przemysłowej ZMP s.c., Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „ASWELD” Andrzej Skrzypczyk, P. P.-H. Terbud Zdzisław Kinasiewicz , F.P.H.U. JM – ROLL,

Firma Dyckerhoff Polska przygotowała także wyróżnienia specjalne dla osób i firm za propagowanie wysokich standardów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy). Wśród nich był Krzysztof Kocik, długoletni Prezes Zarządu , Dyrektor Generalny Zakładu, który zapisał się w historii cementowni, jako lider w procesie kształtowania wysokiej kultury bezpieczeństwa i promowania proaktywnych postaw w zakresie bhp.

Nagrodzeni zostali też Lekarz Danuta Purtal-Kociuba, a także firmy: PHT SUPON sp. z o.o. z Kielc, Skalmetr Monika Lebiest, Usługi Geologiczne GEOMAR oraz Dział Produkcji Dyckerhoff Polska.

- To piękna uroczystość, która świadczy o dużym zaangażowaniu i trosce firmy Dyckerhoff Polska o przestrzeganie zasad BHP i podnoszeniu standardów w tym zakresie – powiedziała Anna Bujnowska, przedstawicielka Związku Zawodowego „Budowlani”, która była gościem spotkania.

- Cieszę się, że profesjonalne działania w zakresie BHP w firmie są ciągle na najwyższym poziomie i rozwija się współpraca z podmiotami podwykonawczymi – dodał Krzysztof Kieres przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, były dyrektor generalny cementowni w Nowinach. – Gratuluję obecnemu kierownictwu i pracownikom.

Atrakcją dla gości było zwiedzanie Cementowni Nowiny: szkolenie informacyjne, przejazd na kopalnię Zakładu Górniczego „Kowala” i uczestnictwo w pokazie kruszenia skał tzw. pokazie strzelania oraz zwiedzanie najważniejszych miejsc w cementowni.