Stypendium imienia Franco Buzzi

Aby uczcić pamięć Franco Buzzi, grupa Buzzi Unicem stworzyła inicjatywę, która mogłaby odzwierciedlać to, co Franco kochał najbardziej: firmę, której poświęcił swoje życie, młodych ludzi, którzy mogliby reprezentować jej przyszły rozwój oraz Stany Zjednoczone, a zwłaszcza Teksas.

W związku z tym grupa Buzzi Unicem każdego roku będzie przyznawać stypendium dające dzieciom jej pracowników wyjątkową możliwość odbycia studiów magisterskich na kierunku Biznes i Administracja w prestiżowej szkole McCombs School of Business na Uniwersytecie Teksańskim w Austin.

Wybrana przez nas szkoła jest jedną z najlepszych w Stanach Zjednoczonych: plasuje się na 15. miejscu w rankingu najlepszych szkół biznesowych US News z 2014 r. oraz na 20. miejscu pod względem selektywności, przyjmując na studia jedynie 24% kandydatów. Austin to tętniące życiem, przyjazne miasto o wysokim standardzie życia i dynamicznym środowisku biznesowym.

Wybrany przez nas program to dwuletnie dzienne studia MBA, które zostaną w pełni opłacone przez Buzzi Unicem, nie tylko jeśli chodzi o czesne i opłaty, ale także standardowe koszty towarzyszące (koszty podróży, ubezpieczenia, utrzymania itd.). Dzieci wszystkich pracowników z wszystkich krajów wchodzących w skład Grupy mogą ubiegać się o stypendium. Kandydaci muszą spełniać wymogi określone w kryteriach przyjęć Business School w zakresie wieku, tytułu licencjata, doświadczenia zawodowego, biegłości w języku angielskim oraz zdolności analitycznych.

Transparentność i merytokracja są dla nas najważniejsze, dlatego Buzzi Unicem nie może w żaden sposób ingerować w proces oceny i selekcji, który będzie w pełni kierowany przez Uniwersytet Teksański. Swoją kandydaturę można zgłosić jedynie za pośrednictwem strony internetowej szkoły. Po zakończeniu ostatecznej selekcji wyłoniony student weźmie udział w programie MBA zgodnie z harmonogramem ustalonym przez uczelnię.

Jako firma jesteśmy dumni z uruchomienia tego projektu. Jesteśmy pewni, że może on być przełomową szansą dla zdolnych i zaangażowanych młodych ludzi. Jednocześnie pragniemy, aby pamięć o Franco Buzzim była również istotną częścią tej możliwości rozwoju.

Dokumenty

Announcement of "Franco Buzzi Memorial" scholarship