O nas

Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. znana wcześniej jako Cementownia Nowiny działa na rynku materiałów budowlanych od 1965 roku, oferując szeroki asortyment wysokiej jakości cementów, beton towarowy oraz systemy budowlane.

Od 1996 roku należymy do międzynarodowego koncernu Dyckerhoff GmbH z siedzibą w Wiesbaden w Niemczech, obecnie będącego częścią włoskiej grupy Buzzi Unicem. Koncern Buzzi Unicem SpA z siedzibą w Casale Monferrato we Włoszech działa w 11 krajach, zatrudnia ok. 11 000 pracowników i jest zaliczany do grona największych producentów materiałów budowlanych na świecie. Korzystając z wiedzy i potencjału światowego koncernu stosujemy najnowocześniejsze standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na polski rynek materiały budowlane najwyższej jakości. W ramach modernizacji zakładu wprowadziliśmy w cementowni nowoczesne technologie, światowe standardy produkcji oraz efektywne systemy zarządzania. W Dyckerhoff Polska zarządzanie wspomagają nowoczesny komputerowy system zarządzania przedsiębiorstwem SAP oraz system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2000.

Obecnie Dyckerhoff Polska, to nowoczesna firma z siedzibą w Nowinach w odległości 10 km na zachód od Kielc, gdzie zlokalizowany jest zakład produkcyjny. W naszej działalności skupiamy dwie linie biznesowe: produkcję cementów i systemów budowlanych oraz betonu towarowego. Podstawową działalnością Dyckerhoff Polska jest produkcja i sprzedaż cementów portlandzkich, cementów portlandzkich wieloskładnikowych (zawierających dodatki mineralne) oraz cementów hutniczych. Cementownia zaliczana jest do grona najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w naszym regionie. Jesteśmy znanym i cenionym producentem cementów, kojarzonych z dobra marką i wysoką jakością. Produkujemy cement spełniający światowe standardy jakościowe, co pozwala na jego zastosowanie w rozmaitych warunkach. Druga linia biznesowa będąca kluczowym kanałem dystrybucji dla cementu to produkcja betonu towarowego. Produkcję i sprzedaż betonu realizujemy poprzez węzły betoniarskie zlokalizowane w większości miast położonych na terenie polski południowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów dbamy o wysoką i stabilną jakość wszystkich naszych produktów, dostosowując ofertę do oczekiwań naszych odbiorców. Potwierdzeniem naszej dbałości o zadowolenie klientów jest uruchomienie profesjonalnych usług doradztwa w zakresie właściwości i zastosowania cementów oraz betonu prowadzone przez Centrum Technologicznego Betonu.

Nasza strategia i filozofia działania opiera się na celach takich jak sprostanie wymogom rynku, poprawa bezpieczeństwa pracy, efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi oraz zapewnienie właściwych warunków ochrony środowiska. Bezpieczne warunki pracy są dla nas sprawą nadrzędną. Przywiązujemy ponadto bardzo dużą wagę do szkoleń i rozwoju zawodowego naszych pracowników. Zapewniamy im warunki do tego, by swoim doświadczeniem aktywnie wspierali rozwój firmy i wykorzystywali w pracy swoje umiejętności. Kluczowym elementem naszej działalności jest dbałość o środowisko naturalne. Zastosowane w naszym zakładzie efektywne systemy odpylania sprawiają, że jesteśmy firmą przyjazną dla środowiska, spełniającą wszelkie europejskie normy i standardy w tym zakresie. Ponadto zakład nasz jest przystosowany do bezpiecznego wykorzystywania paliw alternatywnych, dzięki czemu przyczyniamy się do zachowania nieodnawialnych źródeł energii.

Dyckerhoff Polska aby zapewnić kompleksową obsługę klienta oferuje nie tylko mieszanki betonowe lecz także nowoczesne i wydajne urządzenia do ich podawania na dużą odległość. Wysokiej klasy pompa do betonu to urządzenie, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowane nowoczesnego zakładu oferującego najwyższej jakości mieszanki betonowe. Nie można dziś zbudować wielopiętrowego budynku bez nowoczesnych urządzeń umożliwiających zautomatyzowanie procesu wylewania betonowych elementów konstrukcji. Nasze bardzo wydajne pompy szybko rozładowują kolejne betonowozy i umożliwiają transport mieszanki na dużą odległość i wysokość. Wydajność pomp wynosi ok. 80 m3 na godzinę. Nabiera to szczególnie znaczenia latem, gdy beton szybko wiąże, a trzeba mu zapewnić jednorodną strukturę. Dyckerhoff Polska posiada pompy do betonu o wysiegu ramienia do 52 m. Istnieją również możliwości przedłużenia wysięgu specjalistycznymi rurociągami. Każdy klient kupujący beton może także dodatkowo zamówić usługę pompowania, natomiast wynajem samej pompy do betonu jest możliwy tylko w szczególnych okolicznościach. Nasz fachowy personel pomoże w dobraniu najbardziej optymalnego miejsca ustawienia pompy tak aby betonowanie mogło zostać zrealizowane w jak najkrótszym czasie.