„Rak to Twój biznes” - Dyckerhoff Polska wspiera profilaktykę raka wśród kobiet

Każdego dnia rak szyjki macicy zabija pięć Polek. Choroba, która jest uleczalna zbiera swoje żniwo wśród kobiet niezależnie od ich wieku. W przypadku raka piersi ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. Czy jest sposób, by temu zapobiec? Wystarczy regularnie wykonywać badania: cytologię i mammografię. Te badania mogą uratować nam życie.

Akcja „Rak to Twój biznes. Firmy przeciw nowotworom” organizowana przez stowarzyszenie „PROREW” wraz z partnerami w ramach projektów „Jestem kobietą, więc idę. Mammografia”, „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia”, skierowana jest do pracodawców z Kielc i okolicznych miejscowości. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie świadomości kobiet o potrzebie wykonywania regularnych badań piersi oraz szyjki macicy.

W dniu 23 marca 2018 r. edukatorzy onkologiczni odwiedzili zakład Dyckerhoff Polska w Nowinach, by porozmawiać z jego pracownicami o groźnych, choć uleczalnych chorobach i ich profilaktyce. Kobiety miały również możliwość zapisania się na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. – Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Niezwykle ważną dla nas kwestią jest zdrowie naszych pracowników i umożliwienie im dostępu do badań, dlatego zdecydowaliśmy się na włączenie do akcji „Rak to Twój biznes” – wyjaśnia dyrektor generalny Krzysztof Kieres.