26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W całej Polsce w niedzielę 14 stycznia 2018 odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Fundacja chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

W tegorocznym Finale uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy. Finałowi towarzyszyły liczne imprezy, m.in. koncerty, wydarzenia sportowe i licytacje.

Wieczorny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach zakończył się licytacją w Kieleckim Centrum Kultury (KCK). Licytowano wiele przedmiotów przekazanych przez lokalnych przedsiębiorców. Finałowy koncert z licytacjami zaczął się o 19, zakończył piękną, spontaniczną wspólną biesiadą przed 22. Udało się zebrać aż 47 770 złotych, czyli o około 8 tysięcy więcej niż rok temu.

Po raz pierwszy Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. zdecydowała się zagrać z Orkiestrą i wesprzeć szlachetne intencje organizatorów. Razem z wójtem gminy p. Sebastianem Nowaczkiewiczem na licytację w KCK przekazaliśmy voucher na spędzenie 1 dnia w Cementowni obejmujący zwiedzanie naszego zakładu oraz wspólny obiad ze zwycięzcą licytacji Voucher cieszył się sporym zainteresowaniem. Został wylicytowany przez Pana Piotra Litwina za kwotę 450 zł.

Adam Dec