Komunikat prasowy Buzzi Unicem SpA - Atak cybernetyczny

Szanowni Państwo,

W załączeniu przekazujemy do Państwa informacji komunikat prasowy opublikowany na stronach internetowych grupy Buzzi Unicem.

Ze swej strony dokładamy również wszelkich możliwych starań, aby uciążliwości związane z tą nadzwyczajną sytuacją, dotknęły Państwa w jak najmniejszym stopniu.

28 czerwca 2017

Komunikat prasowy Buzzi Unicem SpA - Atak cybernetyczny

W dniu wczorajszym w godzinach popołudniowych grupa Buzzi Unicem doświadczyła ataku cybernetycznego na systemy informatyczne, który rozpoczął się na Ukrainie a następnie rozprzestrzenił się po całej Europie. W wyniku ataku dostęp do systemów Grupy został unieruchomiony.

Nasz koncern podejmuje wszelkie możliwe środki w celu przywrócenia normalnej aktywności operacyjnej, jednakże na tę chwilę niemożliwe jest oszacowanie, ile czasu potrzeba na przywrócenie pełnej gotowości.

Brak dostępu do systemów operacyjnych stwarza obecnie wiele trudności w zarządzaniu i administrowaniu naszymi procesami i może powodować opóźnienia w wewnętrznych księgowaniach oraz powiązaną z nimi publikacją danych finansowych na rynku.

Dodatkowa informacja - Dyckerhoff

Nasze zakłady produkcyjne pracują obecnie w trybie offline. Dzięki temu nadal możemy zaopatrywać naszych klientów w cement i beton.