Barbórka 2015.

Życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w ciężkiej pracy składali w dniu górniczego święta uczniowie i przedszkolaki z placówek oświatowych gminy Nowiny.- Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami, zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego – życzyły dzieci przedstawicielom Zarządu Dyckerhoff Polska i reprezentantom załogi.

Tradycyjnie już w dniu górniczego święta Zarząd firmy spotkał się z załogą. Potem przyjmował delegacje dzieci z placówek oświatowych gminy Nowiny, które co roku aranżują występy artystyczne, piosenki i życzenia dla miejscowych górników. W podziękowaniu za pamięć i zaangażowanie firma przygotowała słodycze i drobne upominki dla małych artystów. - Jesteśmy wzruszeni, podziwiamy wasze talenty i dziękujemy za życzenia - mówił Prezes Zarządu Krzysztof Kocik. – Zapraszamy za rok.

Zaś popołudniu załoga górnicza świętowała Barbórkę w Grand Hotelu w Kielcach na tradycyjnej Karczmie piwnej, gdzie była wspaniała zabawa z ceremoniałem biesiady górniczej okraszona humorem i dobrą kuchnią.

Magdalena Fudala