Jubileusz 50-lecia Cementowni Nowiny

Pół wieku istnienia świętowała Cementownia Nowiny (dziś Dyckerhoff Polska). Z okazji jubileuszu zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi dla pracowników, ich rodzin i lokalnych mieszkańców. Była to okazja do zwiedzenia jednej z najnowocześniejszych cementowni w Europie. Zaplanowano piknik rodzinny, szereg atrakcji dla dzieci i konkursy z nagrodami. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele właściciela Veronica Buzzi wiceprezydent Grupy Buzzi Unicem i Luigi Buzzi, dyrektor d.s. badań i rozwoju oraz Paolo Zelano, szef Rady Nadzorczej.

-Wiele razy miałam możliwość porównywania tego zakładu z innymi w grupie. Mogę powiedzieć, że jest on zakładem o wysokiej technologii, usytuowanym wśród piękna przyrody. Jest tu dużo zieleni i cudowne otoczenie. Dziękuję pracownikom za zaangażowanie i życzę wszystkim dalszych sukcesów – mówiła Veronica Buzzi.

Życzenia dla pracowników i ich rodzin złożył również Krzysztof Kocik, Prezes Zarządu Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. Przyjął też szereg gratulacji od władz lokalnych, przedstawicieli organizacji branżowych, związkowych i pracowniczych.

- Jubileusz 50 -lecia zakładu to okazja nie tylko do wspomnień, ale także do zaprezentowania obecnego oblicza Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Nowinach – mówił prezes Krzysztof Kocik. /i>– Szansą na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa stała się prywatyzacja w 1996 roku. Dzięki wysokim nakładom finansowym oblicze Nowin zmieniło się radykalnie. Historia i rozwój tego zakładu to doskonały przykład, jak na przestrzeni 50 lat firma z długoletnią tradycją może przekształcić się w nowoczesne, europejskie przedsiębiorstwo.

Uruchomienie cementowni datuje się na dzień 27 października 1965 roku, kiedy to po raz pierwszy rozpalono piec nr 1.

Dzień Otwartych Drzwi połączony był z piknikiem i zwiedzaniem obiektu. Dużym zainteresowaniem cieszyła kolejka spalinowa, która kursowała po terenie zakładu. Była to okazja by z bliska zobaczyć jedną z najnowocześniejszych cementowni w Europie. W trakcie imprezy były też konkursy z nagrodami, gry i zabawy oraz pokazy ratownictwa medycznego. Czas zgromadzonym umilał zespół Sweet Combo i lokalni młodzi artyści.

Magdalena Fudala

Rzeczniczka Prasowa Dyckerhoff Polska