II uliczny Bieg o Nowińskie Kominy z silną ekipą Dyckerhoff Polska

Ponad 160 uczestników biegało w II Biegu Ulicznym o Nowińskie Kominy, który odbył się pod patronem Dyckerhoff Polska w sobotę 13 września 2014. Zakład z Nowinach wystawił silną drużynę, która w całości ukończyła bieg. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale z wygrawerowanymi Nowińskimi Kominami i logiem Dyckerhoff Polska. Zwycięzcy zaś - dodatkowo – puchary i nagrody rzeczowe. Trasa biegu wynosiła 5 km.

- Bieg nawiązuje do zawodów, jakie odbywały się w gminie w latach 60 - tych XX wieku przy okazji Dnia Budowlańca – mówił Jacek Kania, dyrektor GOK w Nowinach, pomysłodawca biegu. – Wówczas pracownicy zakładów cementowo – wapienniczych biegali już ulicami Nowin propagując zdrowy styl życia. Nazwa „bieg 5 kominów” jest symboliczna, łączy ideę sportową z miejscem, gdzie żyjemy. Przemysł jest ważnym elementem istnienia naszej gminy, całe pokolenia pracowały i nadal pracują w cementowni w Nowinach. Dzięki temu mamy miejsca pracy, gmina może się rozwijać.

- Chętnie włączyliśmy się w tak sympatyczną imprezę lokalną. To przedsięwzięcie ma swój niepowtarzalny klimat i tradycję. – powiedział Krzysztof Kieres, członek zarządu Dyckerhoff Polska, który kibicował biegaczom.

Magdalena Fudala

Rzeczniczka prasowa Dyckerhoff Polska