Barbórka w Dyckerhoff Polska

Uroczyście i radośnie obchodzono Barbórkę w Dyckerhoff Polska. Rozpoczeto ją spotkaniem Zarządu z załogą górniczą, a następnie przedstawiciele kierownictwa przyjeli delegacje dzieci i młodzieży z gminy Sitkówka - Nowiny.

Były życzenia, laurki, wiersze i piosenki. Zaś dzieci z gminnego przedszkola w Nowinach przygotowały specjalne na tę okazję barbórkowe przedstawienie. Górnicy odwdzięczyli się przedszkolakom słodyczami i upominkami.

Główne obchody dnia św. Barbary zainaugurowała uroczysta msza św w kościele parafialnym w Nowinach. Potem goście przeniesli się do hali Targów Kielce. Po ceremonii przyznawania odznaczeń państwowych rozpoczęto biesiadowanie. Było gwarnie i wesoło podczas tradycyjnej Karczmy Piwnej. Serwowano golonkę,krupniok i przepijano dobrym piwem.

Gości bawił Kabaret RAK z Krzysztofem Handke w roli głównej oraz dwaj kontrapunkty: Grzegorz Poloczek i Krzysztof Respondek. Biesiadnicy świetnie bawili się przy piosenkach biesiadnych i skeczach kabaretowych. Ne zabrakło atrybutów karczemnych jak np. dyby.

Magdalena Fudala

Rzeczniczka prasowa Dyckerhoff Polska.