Dyckerhoff ponownie wśród Diamentów Forbesa

Na drugim miejscu w regionie uplasowała się firma Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. na liście Diamentów Forbesa 2010 w kategorii dużych firm /o przychodach ze sprzedaży powyżej 200 mln zł/. Ranking magazynu ekonomicznego "Forbes" wyróżnia przedsiębiorstwa, które najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość w latach 2005-2008.

Wyróżnienia dla najlepszych świętokrzyskich firm wręczono podczas uroczystej kolacji. W imieniu Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. dyplom odebrał Rafał Krężelewski, dyrektor sprzedaży cementu i prokurent firmy.

Spotkanie było także okazją do dyskusji z udziałem ekspertów na temat budowania wartości firm z wykorzystaniem funduszy unijnych, kredytów bankowych, funduszy private enqity lub Giełdy Papierów Wartościowych.

Lista Diamentów Forbesa opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej ich wyniki finansowe i wartość majątku. Metoda ta umożliwia zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu realizowanych inwestycji oraz zdolności do zwiększania sprzedaży i zysków. Ranking powstaje przy współpracy ze szwajcarską wywiadownią gospodarczą Dun&Bradstreet.

Przy tworzeniu zestawienia poddano analizie firmy, które w terminie złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok 2009 lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Wyeliminowano przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji, następnie wyselekcjonowano te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4 ocenianym wg ratingu Dun&Bradstreet. Aby zachować porównywalność wyników, nie brane są pod uwagę przedsiębiorstwa finansowe. Przy wycenie spółek giełdowych pominięto ich kapitalizację, by uniknąć wpływu spekulacji rynkowej Magazyn "Forbes" przyznał Diamenty już po raz czwarty.

Magdalena Fudala Rzeczniczka prasowa Dyckerhoff Polska Sp. z o.o.

magdalena.fudala@dyckerhoff.pl